Leniwy nierób Mat-cyk przysługuje się putinowskiej Rosji

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 5 marca 2022 15:39 Kategoria: Portal

 W Częstochowie znajduje się jedyna w Polsce, znajdująca  się w granicach miasta, 300 metrowa  powojskowa sztrzelnica, która od wielu lat leży odłogiem, a mogłaby ona służyć szkoleniu ochotników na potrzeby obrony miasta, członków stowarzyszeń strzeleckich i AZS-u. Według opinii trenerów strzelectwa sportowego AZS, takich jak  Paweł Matyja i Alicja Ziaja -  wielokrotna reprezentantka Polski w strzelctwie sportowym,  także w strzelaniu długodystansowym na 300 m (strzelanie wojskowe oraz  ISSF) - naukę strzelctwa sportowego należy prowadzić wśród dzieci i młodzieży z tego względu, że młode osoby lepiej przyswajają umiejętności prawidłowego technicznie i bezpiecznego posługiwania sie bronią strzelecką. Młodzież może rozpocząć szkolenie od broni pneumatycznej, niemniej konieczne jest również szkolenie z broni palnej, a w tym celu niezbędne są strzelnice. To czym dysponują kluby strzeleckie w Częstochowie i okolicy trudno nazwać obiektami, na których można szkolić młodzież. Natomiast istnieje taki obiekt na Stradomiu, na terenach byłej jednostkl wojskowej, obecnie  TYLKO W CZĘŚCI  użytkowanej przez Szkołę Pożarniczą, a pozostała część leży w odłogiem w dyspozycji miasta.  Mamy więc w mieście ładny i dobrze  usytuowany obiekt,  który można bez większych problemów  dostosować do aktualnych przepisów prawa, a z pomocą dotacji ministerstwa obrony  nie byłby to znaczący koszt dla miasta. 

Ukraina - retoryka, Częstochowa - dziadostwo, czyli iluzja obronności Pana K.M.

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 26 lutego 2022 13:13 Kategoria: Portal

Kto o wojnie Ukrainy z Rosją, która rozpoczęla się  w 2014 roku aneksją Krymu i zajęciem Donbasu - pisze  "kryzys rosyjsko - ukrański" ?  Prawidłowa odpowiedź: Tak piszą agenci Kremla i rosyjskie informacyjne wojska. Pod ich wpływem znalazła się  "gazeta wyborcza". W ten sposób ten organ propagitu multi-kulti  stał się dodatkowo "rosyjską pamojką"  ( brudnym zlewem).     

Rada Obrony Częstochowy poleciła władzom miasta utworzenie sztabu operacyjnego

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 23 lutego 2022 22:23 Kategoria: Portal

Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.
 
Rada Obrony Częstochowy
Komunikat  3/22 z 23 lutego 2022 roku
 
Z dniem 24 lutego, w miejsce rozwiązanego wydziału bezpieczeństwa, poleca się władzom miasta utworzenie sztabu operacyjnego dla koordynacji działań obronnych.  Pierwszym zadaniem sztabu operacyjnego jest uruchomienie, leżącej odłogiem, powojskowej strzelnicy na Stradomiu.  
Szef Rady Obrony Częstochowy /-/
 

Uniknięcie zaskoczenia w związku z agresją wojenną Rosji - komunikat Rady Obrony Częstochowy

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 22 lutego 2022 23:33 Kategoria: Portal

 

Rada Obrony Częstochowy
Komunikat 2/22 z 22 lutego 2022 roku
 
Poleca się cywilnym władzom przygotowanie środków maskujących rejon obrony miasta. Właściwe efekty maskowania obrony  można osiagnąć przez równoczesne ukrycie rzeczywistych jej elementów i przygotowanie w to miejsce szeregu obiektow pozornych, dezorientujacych rosyskich najeźdców. Zamaskowanie dotyczy właściwych rubieży rozwinięcia obrony  i  jej przedniego skraju.
Komitet Obrony Miasta przekazuje te zadania wykonawcom cywilnym w celu uniknięcia zaskoczenia oraz dezorganizacji zamierzeń nacierającego wroga.
Szef Rady Obrony Częstochowy /-/

Co się stanie w mieście Częstochowie?

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 20 lutego 2022 18:32 Kategoria: Portal

Był sobie Niemiec, który w mieście Breslau,

żarł, pił, hajlował,  a potem się zesrał. 

Pewnego razu w Częstochowie, 

Ruski w głowę dostał 

i na ziemi leżał.

Bij Niemca!

«Wstecz 4 5 6 7 8 9 10 Dalej» 

 Ilość odsłon:1782549