Die Ermordung von Polen im Zweiten Weltkrieg ist für Deutsche leicht zu tragen

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 31 stycznia 2022 19:16 Kategoria: Portal

 „Ein Pole ist – anders als unser deutscher Arbeiter – für die Arbeit geboren; Wir müssen unseren deutschen Arbeitern alle Möglichkeiten bieten, auf ein höheres Niveau aufzusteigen, was bei Polen keine Option ist. Der Lebensstandard in Polen muss und wird niedrig bleiben.

Mordowanie Polaków w czasie II wojny światowej jest dla Niemców łatwe do zniesienia

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 31 stycznia 2022 18:47 Kategoria: Portal

 Nawiązując do inwazji Niemiec na Związek Radziecki podczas II wojny światowej minister Baerbock argumentowała, że decyzja jej rządu w sprawie dostaw broni spowodowana jest doświadczeniami historycznymi. - Myśl, że Niemcy dostarczają broń, która może być użyta do zabijania Rosjan, jest dla wielu Niemców bardzo trudna do zniesienia - zaznacza Marcel Dirsus, naukowiec z Instytutu Polityki Bezpieczeństwa na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii (ISPK), w wywiadzie dla DW.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-dlaczego-niemcy-odmawiaja-dostaw-broni-na-ukraine-mysl-trudn,nId,5783504#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Zabawa w kalabmury - zaczynam od Drzyzgi

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 11 stycznia 2022 10:06 Kategoria: Portal

Jedna drzyzga tak bardzo utkwiła mi w pamięci, że zaczynam od niej zabawę w klambury newsowe. 

Stawiam tezę do udowodnienia, że przestawienie i dodanie słów w postmodernistycznym newsie 

nie tylko nie zmienia jego sensu, ale mu pomaga wspiąć się na sensy wyższe. 

Rok 2022: Międzymorze walczy z IV Reichem, Rosją i Federacją Europejską

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 1 stycznia 2022 16:42 Kategoria: Portal

 W roku 2021 uczyliśmy się nie tylko latać w kosmos,  ale i  od nowa myć ręce.

 W świecie nic nie dzieje się bez polityki. Na początek polityka zagraniczna.   

 W 2022 roku Niemcy tworzą  swoje ZOO o nazwie IV Reich będzie tam wybieg dla Słowian  o nazwie  „Mitteleuropa” czyli kondominium z Rosją. Już raz europejskie elity oddały władzę najeźdźcom i przestawiły swoje urzędy skarbowe się na służbę nowym panom.

III wojna światowa, czyli o tym jak Putin idzie śladem Hitlera

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 5 grudnia 2021 20:44 Kategoria: Portal

      W oczekiwaniu na atak

    Najbardziej prawdopodobny czas na eskalację militarną ze strony Rosji to koniec stycznia, ale eskalacji można uniknąć, w przeciwnym razie Ukraina i jej partnerzy będą walczyć, powiedział minister obrony Ukrainy,   Aleksiej Reznikow,  podczas godziny pytań do rządu, w miniony piątek,  3 grudnia. Według niego Rosja od roku stosuje swego rodzaju taktykę „falową”, tworząc koncentrację wojsk w pobliżu granic Ukrainy, po czym personel wojenny zostaje wycofany do miejsc stałego rozmieszczenia, a sprzęt pozostaje, co pozwala wrogowi skrócić czas rozmieszczenia. Reznikow podkreślił też, że Rosja rozpoczęła już zimowe ćwiczenia w pobliżu granic Ukrainy, uruchomiono rozpoznanie, sprawdza się łączność i kamuflaż.

«Wstecz 5 6 7 8 9 10 11 Dalej» 

 Ilość odsłon:1485501