Uniknięcie zaskoczenia w związku z agresją wojenną Rosji - komunikat Rady Obrony Częstochowy

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 22 lutego 2022 23:33 Kategoria: Portal

 

Rada Obrony Częstochowy
Komunikat 2/22 z 22 lutego 2022 roku
 
Poleca się cywilnym władzom przygotowanie środków maskujących rejon obrony miasta. Właściwe efekty maskowania obrony  można osiagnąć przez równoczesne ukrycie rzeczywistych jej elementów i przygotowanie w to miejsce szeregu obiektow pozornych, dezorientujacych rosyskich najeźdców. Zamaskowanie dotyczy właściwych rubieży rozwinięcia obrony  i  jej przedniego skraju.
Komitet Obrony Miasta przekazuje te zadania wykonawcom cywilnym w celu uniknięcia zaskoczenia oraz dezorganizacji zamierzeń nacierającego wroga.
Szef Rady Obrony Częstochowy /-/

Co się stanie w mieście Częstochowie?

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 20 lutego 2022 18:32 Kategoria: Portal

Był sobie Niemiec, który w mieście Breslau,

żarł, pił, hajlował,  a potem się zesrał. 

Pewnego razu w Częstochowie, 

Ruski w głowę dostał 

i na ziemi leżał.

Bij Niemca!

Miasto sabotuje przygotowania obronne - komunikat Komitetu Obrony Częstochowy

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 19 lutego 2022 13:53 Kategoria: Portal

Komunikat nr 1/22 z 19 lutego 2022 roku

Miasto Częstochowa, w osobach władzy magistratu miejskiego, odmówiło przystąpienia do Komitetu Obrony Miasta. Brak jest jakichkolwiek działań w sprawie przygotowania miasta do obrony przed rosyjskim okupantem.  Strzelnica na Stradomiu dalej leży odłogiem.   Nie przeprowadza się ćwiczeń  ze strzelania  wśród mieszkańców miasta.  W kwestii szkolenia obronnego władze miejskie odmawiają  wspracia  organizacjom strzeleckim i klubowi AZS. Nie ma budżetu na obronność.  Jedynie  w tzw. wydziale bezpieczeństwa, krążą pisma o konieczności przygotowania miejsca dla uchodżców wojennych z Ukrainy.  

Ukraina już wygrywa wojnę hybrydową z Rosją. Cywilizowany świat po stronie Ukrainy.

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 13 lutego 2022 10:54 Kategoria: Portal

 Resonance Censor.NET Wojna na Ukrainie

Autor: Jurij Butusow
 
Ukraina już wygrywa wojnę z Rosją. Wsparcie NATO radykalnie zwiększa nasze zdolności obronne i stwarza wiele nowych możliwości.
 
Co się dzieje? NATO i Ukraina pokonały Putina w wojnie hybrydowej 
 
 
Czy 16 lutego Rosja rozpocznie wojnę na dużą skalę z Ukrainą?
Nie. Wojska rosyjskie są rozmieszczone wokół Ukrainy, ale wróg nie jest gotowy do natychmiastowej akcji przeciwko Ukrainie.
 
Dlaczego na co dzień Zachód wypowiada się o nieuniknionej wojnie i eskaluje sytuację, czy to oznacza, że będzie wojna?
Nie. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i ich sojusznicy, swoimi wypowiedziami o nieuniknionej wojnie, zmuszają wszystkie europejskie kraje NATO do decydowania o swoim stanowisku politycznym. Stany Zjednoczone swoimi działaniami radykalizują sytuację w Europie, aby kraje europejskie stworzyły jednolity front poparcia dla Ukrainy i tym samym zerwały odrębne porozumienia z Putinem o nieinterwencji. Biden chce zapewnić solidarność krajów europejskich w sprawie Ukrainy. Teraz NATO naprawdę angażuje się w wojnę hybrydową na Ukrainie.
 
Prezydent Zełenski beszta Zachód za eskalację sytuacji i wywoływanie paniki wśród inwestorów, czy polityka Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników jest dla nas naprawdę korzystna?
Tak. W rzeczywistości po raz pierwszy od 8 lat naszej wojny wiodące kraje NATO zajęły aktywne stanowisko ofensywne przeciwko groźbom Putina, po raz pierwszy pomoc wojskowa i finansowa trafiła do nas szerokim strumieniem. Po raz pierwszy NATO rozmieszcza ugrupowanie w pobliżu granic Ukrainy, aby prawdopodobnie przeciwdziałać rosyjskiej inwazji na Ukrainę. To ogromna i nieoceniona pomoc dla mieszkańców Ukrainy. A prezydent Zełenski albo stracił zrozumienie tego, co się dzieje, albo siły prorosyjskie w jego otoczeniu – Jermak i Demczenko – manipulują prezydentem i wykorzystują jego ignorancję, by nie zepsuć im kontaktów z Kremlem. Stanowisko NATO zasługuje tylko na głęboką wdzięczność – to historyczny punkt zwrotny w stosunkach Ukrainy z Zachodem.
 
Czy taka panika i wypowiedzenia wojny nie podważą naszej gospodarki?
Nie. Naszą gospodarkę i państwo osłabia nie trwająca od 8 lat wojna z Rosją, nie kolejne groźby Putina, a tym bardziej nie pomoc NATO, ale niekompetencja władz i nieumiejętność wykorzystać możliwości i ogromne międzynarodowe wsparcie, jakie daje ten kryzys.
 
Czy Rosja może przeprowadzić atak za pomocą nalotów i pocisków, a dopiero potem wezwać do ataku siły lądowe?
Tak. Ale Rosja nie zaatakowała z powietrza, nawet w 2014 roku, ponieważ doprowadziłoby to do większej liczby ofiar i silniejszej antyrosyjskiej reakcji na świecie. Naloty bez ofensywy naziemnej zwiększą opór i międzynarodowe poparcie dla Ukrainy. Oto dziennikarze wszystkich światowych mediów, a wideo z rosyjskiego terroru powietrznego będzie głównym tematem na całym świecie. Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie całkowitej blokady importu rosyjskiej energii do Europy w przypadku poważnej wojny. Gospodarka Federacji Rosyjskiej nie wytrzyma takiej blokady.
 
Czy Rosja jest zainteresowana atakiem?
Tak. Rosja de facto zaanektowała Donbas i Krym, a armia rosyjska musi zmusić wojska ukraińskie do zaprzestania ostrzału i odejścia  od Doniecka i Gorłówki. W każdej chwili grozi nam likwidacja „DRL”, a Rosja nie będzie w stanie tam ustabilizować swojej władzy. To Donbas jest frontem, na którym Rosja jest zainteresowana przeprowadzeniem ofensywy lądowej.
 
Czy obywatele powinni odejść, ewakuować się?
Nie. Musimy zająć swoje miejsce w szeregach. Nie ma potrzeby, aby wszyscy chwycili za broń - i nie ma ich w zapasach, potrzebna jest każda odpowiednia osoba na swoim miejscu, w logistyce, wsparciu, na tyłach, na froncie. Musisz zrozumieć, co robić w czasach kryzysu, wojny, to normalne we współczesnym świecie. Ten kryzys nie jest ostatnim.
 
Czy ten kryzys zakończy się tej zimy?
Nie. Ta wojna toczy się lata i będzie na lata. Ukraina jest zbyt bogata i zbyt ważna geopolitycznie, by nasi sąsiedzi mogli ją zostawić w spokoju. Dopóki Putin jest u władzy, a Ukraina pozostaje słabym, słabo zorganizowanym państwem, w którym władcy próbują uspokoić Putina, „spójrz w oczy”, „po prostu przestań strzelać”, gdy zawodzą nasze własne operacje specjalne, służb specjalnych przeciwko Rosji, pozostaniemy ofiarą w oczach agresora.
 
Czy możemy wygrać wojnę z Rosją?
Tak. Już wygrywamy wojnę z Rosją. Wsparcie NATO radykalnie poprawia nasze zdolności obronne i stwarza wiele nowych możliwości. Putinowi nie udało się zrealizować swoich celów – przywrócenia marionetkowego reżimu Janukowycza, przywrócenia do władzy sił prorosyjskich, zmuszenia Ukrainy do zaprzestania oporu na wzór Naddniestrza. Osiągnęliśmy bezprecedensowy sukces w rozwoju naszej niepodległości, a nasze siły z roku na rok się powiększają. Putin, podobnie jak Hitler i Stalin, nie jest wieczny. Kiedy zbudujemy państwo z kompetentnymi przywódcami, którzy skupiają się przede wszystkim na kwestiach bezpieczeństwa i obronności, Rosja, z Putinem lub bez, zda sobie sprawę z daremności dalszej wojny i wtedy albo sami zwrócą Krym i Donbas, albo zrobimy to sami.
 
Jurij Butusow,
 
"Mein Kampf"  Putina:
 
Rosja nie jest częścią zachodniej cywilizacji, ale zachodnia cywilizacja jest częścią Rosji.   
 
O tym co jest w polityce możliwe decyduje wyłącznie moja polityczna wola. 
 
Jeśli dzisiaj mogę wygrać kwestię ukraińską w drodze zwycieskiej wojny, to za pięć lat będzię to trudniejsze, a za 20 lat niemożliwe.

Otwarła bramy swe Apokalipsa

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 8 lutego 2022 00:02 Kategoria: Portal

 

Świat jest daleko, a nad naszym losem 
wciąż chrypi wojna ołowianym głosem.
Wszystkich palący jad grzechu przenika, 
Żyda, chrześcijan, Europejczyka. 
Krwią poznaczono już domów odzwierza,
komu wierzyliśmy - zabity leży,
dom nasz w jaskinię ścierwa obrócono,
Wierni i wiara dziś na łasce hycla,
Otwarła bramy swe Apokalipsa.
Nad  światem krwawe oskarżenie hula, 
pogrzebie wkrótce, kto teraz przytula, 
martwy jutro, kogo całujesz dzisiaj, 
rankiem cię sprzeda, kto nocą kołysał. 
 
Sandor Marai 
Boże Narodzenie  1944 
przeł. Teresa Worowska 
«Wstecz 4 5 6 7 8 9 10 Dalej» 

 Ilość odsłon:1604971