Kolektywny antychryst i wybory

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 13 października 2023 09:58 Kategoria: Portal

 „Walka jest ojcem wszelkiego stworzenia, a wojna jest matką wszystkich rzeczy i wszystkich królową” – mówił Heraklit

Personifikacją wojny są czterej jeźdźcy Apokalipsy: Putin. Trump, Netanjahu i Tusk. Razem stanowią kolektywnego Antychrysta.  

Życzenia Tuska dla Polski

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 6 sierpnia 2023 18:00 Kategoria: Portal

 Życzenia Tuska  dla Polski

Dugin jak Hitler, Lwów w miejsce Sudetów.

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 4 czerwca 2023 14:00 Kategoria: Portal

 Nic nowego u Dugina: „Rosja III Rzym, wielka, mocna, nie bojąca się.

Wczoraj Niemcy, dzisiaj naziści

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 21 kwietnia 2023 02:30 Kategoria: Portal

 Jedną ze skandalicznych OPINII, które rozpowszechnia się się w mediach w celu zafałszowania historii jest zamiana "Niemców" na "nazistów". 

 

Na czym siedzi polskojęzyczny Andrzej Krajewski z „Dziennika”

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 1 kwietnia 2023 20:00 Kategoria: Portal

                 

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bardzo mnie zdziwił felieton polskojęzycznego Andrzeja Krajewskiego o kumulacji bezradności  „Warszawy”.  Wiadomo, że „Warszawą” rządzi Trzaskowski z PO, a te rządy rzeczywiście sprawiają wrażenie bezradności w odniesieniu do  takich spraw jak wywóz  śmieci z miasta, czy też zrzut nieczystości do rzeki.  Ale chyba autorowi nie chodziło o  bezradność  „Trzaska-fatalisty”, lecz mierzył znacznie wyżej choćby   w samego premiera. 
    Warto się na wstępie zastanowić co to jest owe UE, w którym to UE, członkostwo jest zbyt trudne dla Polski. Na początek zastanówmy się czego może dotyczyć „członkowstwo”. Terminem tym oznaczamy przynależność do jakiejś organizacji, może to być  towarzyski klub, ale może chodzić o  jakąś zorganizowaną grupę.  Zapisujemy się do klubu nocnego lub dziennego, albo jedno i drugie, ze znakomitą obsługą i drogim rocznym abonamentem do wejścia, a potem okazuje się, że tam nie ma gentelmanów, obsługują nas rabusie i bandyci, a serwowane dania  mają drugą  świeżość. Myślę tutaj o Niemcach, którzy porzucili idee wolności  kanclerza Adenauera, żeby z powrotem wejść na drogę idei jedności pod sztandarem kanclerza  Bismarcka.  Kanclerz Adenauer mówił: „Jeżeli teraz odwrócimy się od źródeł naszej europejskiej cywilizacji, narodzonej z chrześcijaństwa, to nie jest możliwe żebyśmy nie ponieśli porażki, próbując odbudować jedność europejskiego życia. To jedyny skuteczny środek utrzymania pokoju”.
     Niestety w UE jednością, w rozumieniu jedności z Rosją,  zajmowały się takie personaże jak Gerhard Schroeder, które wpędziły Europę w uzależnienie,   przez co  cały kontynent znalazł się w niebezpieczeństwie. Zatem UE zamiast wolnego i dobrowolnego klubu  narodów stało się zorganizowaną  grupą przestępczą, nawet w dosłownym znaczeniu  (patrz afery korupcyjne), która może nas  sprzedać Rosji albo Chinom (Ameryki nie lubią).   
    To oczywiście nie martwi pana Krajewskiego z portalu „Dziennik”.  Ten woli sięgać do XVIII wieku i przypominać aktualną skądinąd myśl, że  „ilekroć część magnatów i stanu szlacheckiego chciała coś w Polsce reformować, ci drudzy zapobiegali temu, znajdując pomoc na zagranicznych dworach”. 
  Tyle tylko, że dzisiaj w roli dworów występują  polskojęzyczne korporacje medialne, utrzymujące  międzynarodówkę   propagandzistów UE, a platformerskie sprzedajne hieny ze stanem szlacheckim nie mają nic wspólnego.  
    Powraca pytanie czymże jest UE ?   Czy to,  jak pisze  Timothy Snyder,  nie jest produkt  upadłych    zachodnioeuropejskich imperiów kolonialnych, które  utworzyły Unię  niejako w zastępstwie swoich dawnych potęg ?.  Podejmowana dziś w Europie próba likwidacji tej różnorodności, stworzenia nowego człowieka, wykorzenionego ze swojej narodowej tożsamości jest podcinaniem korzeni i piłowaniem konaru, na którym wszyscy siedzimy, może z wyjątkiem Krajewskiego który siedzi w   polskojęzycznym „Dzienniku”, polskojęzycznej korporacji „INFOR”.
«Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 Dalej» 

 Ilość odsłon:1747645