HMS Defender ujawnił agentów wpływu

Autor: Paweł Lechowski 7/3/2021 1:24:00 AM Ilość odsłon: 1608 Kategoria: Portal

 Sprawa trasy  brytyjskiego okrętu HMS  Defender z Odessy do Batumi pokazała, które portale  internetowe dały się złapać na lep rosyjskiej propagandy politycznej albo też znajdują się w nich rosyjscy agenci wpływu.

 W środę 24 czerwca ponad 20 rosyjskich samolotów i dwa statki straży przybrzeżnej śledziły okręt, który przepłynął około 19 km od wybrzeża Krymu. Równolegle Rosjanie przypuścili w mediach mocny atak. Na początku głos strony brytyjskiej nie był  adekwatny, ale ostatecznie, to starcie wygrała Wielka  Brytytania. 

                 Dezinformacja, czyli  specoperacja "przykrycia"  "Op Ditroite" 

 Sprawa by poszła po myśli Rosjan, gdyby nie „przypadkowe” znalezisko  prawie 50 stron dokumentów  obronnych,  w zawilgoconej stercie za przystankiem autobusowym w hrabstwie Kent.

Wynika z nich, że przejście HMS Defender wzdłuż wybrzeża Krymu,  było wykalkulowaną decyzją rządu brytyjskiego o okazaniu wsparcia dla Ukrainy, pomimo możliwego ryzyka z tym związanego. Brytyjczycy ułożyli scenariusz zdarzeń, a Rosjanie bardzo ładnie odegrali swoją słabszą rolę,  kłamliwego państwa i agresora na terytorium Ukrainy, ostatecznie zmuszonego do ustąpienia HMS Defender. 

  Przy okazji sprawa HMS Defendera  ujawniła medialną rosyjską V kolumnę w Polsce.  

 Niektóre portale zamieściły narracje rosyjską – mówiącą, że brytyjski niszczyciel HMS Defender naruszył rosyjskie wody terytorialne wokół Krymu. Zrobiły to bez komentarza, choćby takiego jak cudzysłów przy określeniu „rosyjskie wody terytorialne”.

Tym samym portale te nie zachowały ostrożności i powielały przekaz o „rosyjskim Krymie”, no bo tylko taki Krym, ma „rosyjskie wody terytorialne” wokół siebie.  

TYLKO Onet podał ten aspekt zdarzenia  jak trzeba, chociaż z tymi strzałami przesadził, ponieważ słychać było  jakieś strzały, ale jak się wydawało KORESPONDENTOWI  BBC, który „przypadkowo” był na pokładzie,  były one daleko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane

Terror kanarów w Toruniu  (odsłon: 11434)

 Ilość odsłon:1345908