Ukraina - retoryka, Częstochowa - dziadostwo, czyli iluzja obronności Pana K.M.

Autor: Paweł Lechowski 2/26/2022 1:13:00 PM Ilość odsłon: 2374 Kategoria: Portal

Kto o wojnie Ukrainy z Rosją, która rozpoczęla się  w 2014 roku aneksją Krymu i zajęciem Donbasu - pisze  "kryzys rosyjsko - ukrański" ?  Prawidłowa odpowiedź: Tak piszą agenci Kremla i rosyjskie informacyjne wojska. Pod ich wpływem znalazła się  "gazeta wyborcza". W ten sposób ten organ propagitu multi-kulti  stał się dodatkowo "rosyjską pamojką"  ( brudnym zlewem).     

 

 

Pisząc "na Ukrainie"   gazeta "Wybiórcza" powiela narrację i terminologię propagandy kremlowskiej.

Przyimek "na" odnosi się wyłącznie do regionu, albo kresów, bo zakłada, że  jest jeszcze jakieś centrum. W ten sposób   "Wyborcza"  wybiórczo  pomniejsza  Ukrainę jako niepodległy kraj. Prawidłowe wyrażenie przyimkowe brzmi: "w Ukrainie".  Odwrotnie rzecz się ma z Donbasem.  Tutaj propagit forsuje przyimek "w",  żeby wyrażenie "w Donbasie" , miało walor wyższości. Prawidłowo mówi się i pisze "na Donbasie", bo Donbas to region Ukrainy.  Warszawska "wybiórcza " widzi ten problem  nieco inaczej. Uzywanie przyimka "w" zamiast "na" jest poniżające dla subiektywności Ukrainy. Znany ukraiński bloger i były szef korespondent  agencji UNIAN w Moskwie,  Roman Cymbaluk pyta sie: Wiecie o co idzie wojna ?  -   o przyimek, "w" albo "na" , i dopowiada, że w rezultacie tej wojny  zwycieży wyrażenie przyimkowe  "w Ukrainie"; [23.47 -24.16 minuta przekazu], bo to oznacza zwyciestwo ukrainskiej subiektywności.  Niestety  "gazeta wyborcza" przyjęła terminologię rosyjską i nic się nie da zrobic.   

Przechodząc do samego wiecu, warto zauważyć, że jest to działanie czysto retoryczne, o skutkach być może charytatywnych. 

Wiec propagandowy z obronnością nie ma nic wspólnego. W ten sposób władze Częstochowy za pomocą propagitu "Wybiórczej" ukrywają beznadziejny stan miejskiej obronności.

W szczegóności chodzi o jedyną w Polsce, znajdującą  się w granicach miasta, 300 metrową   powojskową sztrzelnicę, która od wielu lat leży odłogiem, a mogłaby ona służyć szkoleniu ochotników na potrzeby obrony miasta, członków stowarzyszeń strzeleckich i AZS-u. Według opinni trenerów strzelectwa sportowego AZS, takich jak  Paweł Matyja i Alicja Ziaja -  wielokrotna reprezentantka Polski w strzelctwie sportowym,  także w strzelaniu długodystansowym na 300 m (strzelanie wojskowe oraz  ISSF) - naukę strzelctwa sportowego należy prowadzić wśród dzieci i młodzieży z tego względu, że młode osoby lepiej przyswajają umiejętności prawidłowego technicznie i bezpiecznego posługiwania sie bronią strzelecką. Młodzież może rozpocząć szkolenie od broni pneumatycznej, niemniej konieczne jest również szkolenie z broni palnej, a w tym celu niezbędne są strzelnice. To czym dysponują kluby strzeleckie w Częstochowie i okolicy trudno nazwać obiektami, na których można szkolić młodzież. Natomiast istnieje taki obiekt na Stradomiu, na terenach byłej jednostkl wojskowej, obecnie  TYLKO W CZĘŚCI  użytkowanej przez Szkołę Pożarniczą, a pozostała część leży w odłogiem w dyspozycji miasta.  Mamy więc w mieście ładny i dobrze  usytuowany obiekt,  który można bez większych problemów  dostosować do aktualnych przepisów prawa, a z pomocą dotacji ministerstwa obrony  nie byłby to znaczący koszt dla miasta.  Jednakże miasto  od bardzo wielu lat nic w tym kierunku nie robi. Pisząc miasto mam na myśli 1000 bez mała urzędników, budżet na 1,5 mld zł  oraz  włodarza - "leniwego nieroba"  przysługujacego się tym samym,  putinowskiej Rosji.          

Dlaczego tak się dzieje?

Władze miasta robią to co ludzie lubią, a więc igrzyska, robią to, co szczególnie w Częstochowie ładnie się przyjmuje - czyli częstochowskie dziadostwo. W słowniku gwary warszawskiej XIX wieku słowo "częstochowski"  NIEPRZYPADKOWO  oznaczało:  "lichy, nędzny, marny". 

Chcesz wiedzieć więcej?

Komitet Obrony Miasta, który pierwszego lutego samorzutnie powstał w Częstochowie  ma na celu obronę miasta przed rosyjskim najeźdźcą.   Zadanie KOM-u  polega na inicjowaniu powstania Ochotniczej Formacji Obrony Terytorialnej.   

1_Materiał szkoleniowy dla OFWT_1  jak z butelki po piwie zrobić koktail Molotowa, 1/3 oleju napędowego i 2/3 benzyny  2. A tutaj "Mercedes" wśród koktajli Mołotowa,

TEGO JESZCZE ROSYJSKA ŁAPA  YOUTOBA NIE ZDĄŻYŁA USUNĄĆ 1 .,  ZOBACZ TUTAJ 2.

2. Budynek Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej przeznaczam  w calości dla ukraińskich uchodźców wojennych. Wszelkie akta i urządzenia biurowe zostaną przemieszczone do innych budynków miejskich. Do opróżnionych przez urzedników pomieszczeń należy wstawić odpowiednie umeblowanie, natryski dla łaźni i piece dla sauny.  Kompleks budynków przy ul. Ślaskiej  może pomieścić 1000-1300 osób oraz  posiada własną stołówkę, bibliotekę i sale lekcyjne. Miejsce to stanie się ukraińskim "Hotelem Lambert" w Częstochowie. 

3. Wysadzanie mostów i niszczenie torów - podręcznik minerski 1, podręcznik minerski 2.  

Tutaj znajdziesz info o budżecie miasta na obronę (1000 zł) i na rozrywkę (35 000 0000 zł).

 Figuranci przywołani we wstępie są odpowiedzialni za to, że wysokość  nakładów na obronę narodową w budżecie Częstochowy  na 2021 rok wynosi 1000 zł,  co daje w przeliczeniu na mieszkańca Częstochowy zawrotną kwotę 4,54 zł  razy  10-3.

                                                 752    Obrona narodowa   1 000 zł 

 W ten sposób  prorosyjscy figuranci stwarzają obywatelom iluzję  przygotowania do wojny i ochrony ludności w trakcie jej trwania. Brak odpowiednich schronów typów A, B, C, D spowoduje, że straty wśród mieszkańców Częstochowy, na którą spadnie bomba o sile  2 MT, wyniosłyby:

- przy braku schronów, uprzedniego alarmu i bez ewakuacji: 95 tysięcy zabitych, 55 tysięcy rannych i 70 tysięcy ocalałych;

- w wypadku posiadania schronów i ogłoszenia alarmu, ale bez ewakuacji:        22 tysięcy zabitych, 40 tysięcy rannych i 158  tysięcy ocalałych;

- jak wyżej z uwzględnieniem ewakuacji: 5 tysięcy zabitych, 15 tysięcy rannych i 200 tysięcy ocalałych;

Program budownictwa schronów nie jest realizowany. Ilość schronów w Częstochowie ograniczona jest do kilku, znajdujących się w budynkach użyteczności publicznej, głównie w  szpitalach. Aktualnie schron dla miejskiej elity buduje się w gmachu sądu przy ul. św. Rocha.    

W mieście nie ma ukryć zabezpieczających, szczelin stałych i polowych oraz  pomieszczeń uszczelnionych.

 Budżet miasta  2021 roku zawieral wydatki na kwotę: 

 1 626 469 471 zł

 nie znalazła się w nim ani jedna złotówka na strzelnicę powojskową na Stradomiu (wycięcię drzew, zamontowanie kulochwytów). 

1000 zł  na obronność Częstochowy w 2021 roku poszukaj  miejskich rozrywek  

1000 zł  na obronność Częstochowy w 2022 roku poszukaj miejskich rozrywek  

     zapamiętaj tego Pana K.M. który od 12 lat  K...a  M...ć  nic nie zrobił dla obronności, poza tym, że doprowadził do ruiny  jedyną w kraju, 300 metrową powojskową strzelnicę,  znajdującą się na terenie miasta.  

   

 

 

 

 

 

 

 

Leżąca  odłogiem, 300 metrowa powojskowa strzelnica w granicach miasta, którego włodarzem  od 12 lat jest pan K.M. 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane

Terror kanarów w Toruniu  (odsłon: 14990)

 Ilość odsłon:1908512