Mordowanie Polaków w czasie II wojny światowej jest dla Niemców łatwe do zniesienia

Autor: Paweł Lechowski 1/31/2022 6:47:00 PM Ilość odsłon: 1832 Kategoria: Portal

 Nawiązując do inwazji Niemiec na Związek Radziecki podczas II wojny światowej minister Baerbock argumentowała, że decyzja jej rządu w sprawie dostaw broni spowodowana jest doświadczeniami historycznymi. - Myśl, że Niemcy dostarczają broń, która może być użyta do zabijania Rosjan, jest dla wielu Niemców bardzo trudna do zniesienia - zaznacza Marcel Dirsus, naukowiec z Instytutu Polityki Bezpieczeństwa na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii (ISPK), w wywiadzie dla DW.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-dlaczego-niemcy-odmawiaja-dostaw-broni-na-ukraine-mysl-trudn,nId,5783504#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

„Polak – w przeciwieństwie do naszego niemieckiego robotnika – jest urodzony do czarnej roboty; naszemu niemieckiemu robotnikowi musimy zapewnić wszelkie możliwości wzniesienia się na wyższy poziom, co jeżeli chodzi o Polaków w żadnym wypadku nie wchodzi w rachubę. Poziom życia w Polsce musi być i pozostanie niski.

Generalna Gubernia jest polskim rezerwatem, wielkim polskim obozem pracy. Polacy mają z tego korzyść , ponieważ utrzymujemy ich zdrowiu, dbamy o to ażeby nie wyginęli z głodu.”

Opinia führera  2 października 1940 rok  

 

T. Kułakowski, Gdyby Hitler zwyciężył …, KiW, Warszawa 1960, s. 31.

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane

Terror kanarów w Toruniu  (odsłon: 14427)

 Ilość odsłon:1782534