III wojna światowa, czyli o tym jak Putin idzie śladem Hitlera

Autor: Paweł Lechowski 12/5/2021 8:44:00 PM Ilość odsłon: 2300 Kategoria: Portal

      W oczekiwaniu na atak

    Najbardziej prawdopodobny czas na eskalację militarną ze strony Rosji to koniec stycznia, ale eskalacji można uniknąć, w przeciwnym razie Ukraina i jej partnerzy będą walczyć, powiedział minister obrony Ukrainy,   Aleksiej Reznikow,  podczas godziny pytań do rządu, w miniony piątek,  3 grudnia. Według niego Rosja od roku stosuje swego rodzaju taktykę „falową”, tworząc koncentrację wojsk w pobliżu granic Ukrainy, po czym personel wojenny zostaje wycofany do miejsc stałego rozmieszczenia, a sprzęt pozostaje, co pozwala wrogowi skrócić czas rozmieszczenia. Reznikow podkreślił też, że Rosja rozpoczęła już zimowe ćwiczenia w pobliżu granic Ukrainy, uruchomiono rozpoznanie, sprawdza się łączność i kamuflaż.

    "W kwietniu i wrześniu tego roku Rosja ściągnęła do naszych granic ponad 50 grup batalionowo-taktycznych. Teraz 41 grup batalionowo-taktycznych jest w ciągłej gotowości wokół Ukrainy i na czasowo okupowanym Krymie, z czego 33 jest na stałe, 8 to dodatkowo Łączna liczba żołnierzy na terytorium Federacji Rosyjskiej, a także na czasowo okupowanych terytoriach, które mogą być zaangażowane w eskalację, szacuje się obecnie na 94,3 tys. osób - powiedział.

    Amerykańskie media potwierdzają prawdopodobieństwo agresji. W sobotę 4 grudnia „The Washington Post”, powołując się na swoje źródła, podał, że amerykański wywiad podaje, iż Kreml planuje zaatakować Ukrainę na kilku frontach już w przyszłym roku z udziałem 175 000 żołnierzy, zjednoczonych w 100 batalionowych grupach taktycznych.

 Dlaczego rok 2022 będzie rokiem upadku reżimu Putina w Rosji ?

     Putin ma na celu kolejny raz,  poprzez wygraną wojnę, umocnić swoją zmurszałą władzę i utrwalić samowładztwo. W roku 1917 bolszewicy zdobyli w Rosji władze tylko dlatego, że zrozumieli czego żądają ludzkie masy -   pokoju na granicach i zemsty na złych  czynownikach  do tej pory  trzymających  lud rosyjski w upodleniu. Bolszewicy gładko weszli w ten nastrój mas, najpierw dawali największe nadzieje, po czym  sprawili swojemu narodowi krwawą łaźnie. Im więcej krwi pochłonie rewolucja u swoich źródeł, tym krócej żyje. 80 lat  rewolucji sowieckiej to nie tak długo w skali dziejów świata.

   Szanse Putina skończą się w przyszłym roku, a więc po 22 latach rządów, jak na XXI wiek także krwawych. Świadczą o tym dziesiątki zabójstw politycznych, a także na nowo rozbudowany system łagrów.  Państwo rosyjskie w istocie nie jest państwem europejskim.    

    Państwo rosyjskie, które zostało uformowane na prymitywnej bazie gospodarczej polegającej na wyprzedaży bogactw naturalnych,  od samego początku musiało w swym ekstensywnym rozwoju pochłaniać coraz to nowe obszary i zasoby ludzkie, aby czerpać z nich życiowe soki. Z tego względu  zaborczy Moskale, spadkobiercy Złotej Ordy,  zagarniając w 2014 roku  Krym i Donbas,  rozpoczęli  wojnę  z Ukrainą.

    Druga faza tej wojny zachodzi w radykalnie odmiennej sytuacji.  Nawet przy 200 tys. wojska Rosjanie nie zdobędą przewagi 3: 1, która pozwala na szybkie rozstrzygnięcie, czego przykładem  była wojna o Górny Karabach w 2020 roku. Przez minione siedem lat Putin bardzo wiele uczynił dla ducha narodowego Ukraińców, jednocząc ich w walce przeciwko rosyjskiej agresji.

    W przyszłym roku Rosja przegra wojnę, tak jak to było w latach  1855 i1905, a ta przegrana otworzy okres reform i ewentualnie nowej rewolucji. Po przegranej wojnie z Afganistanem (1979-1989) rozpadł się ZSRR. Nie będzie truizmem stwierdzenie, że na taki rozwój wypadków stawia wiele rządów na świecie.  Rosjanie nie lubią przegrywać, a ostatnia wojna wygrana z Niemcami, aktualnie  pełni u nich rolę swoistego mitu założycielskiego nacji i święta jedności Rosjan. 

    Swoimi groźbami  wojennymi  Putin wyjątkowo uprzykrzył  się  cywilizowanemu światu.  Jako polityk siłowy jest całkowicie nieprzewidywalny i groźny dla bezpieczeństwa ludzkości. Dlatego jeśli  kolejny raz  napadnie na  Ukrainę, wspólnymi siłami Zachodu dokona się dziejowa konieczność i   dwugłowy rosyjski smok zostanie pokonany.  A wtedy skorzystają na tym ci, którzy dzisiaj siedzą cicho, ale nie zapomnieli o utracie Syberii w XVII wieku.  

            Ulimatum Rosji wobec USA 

            Ultimatum Rosji  wobec NATO 

 

Wyjaśnienie geopolitytczne: kluczowe znaczenie  Ukrainy -  „wrót Heartlandu”

 Jeżeli ośrodek siły władający tym obszarem osiowym opanuje to przejście, jego droga do wielkich podbojów zostanie zabezpieczona, najprościej zaś uczynić to we współdziałaniu z niemieckim ośrodkiem siły, kontrolującym owo przejście z drugiej strony, od zachodu. Jeśli ośrodek z Heartlandu połączy się z ośrodkiem niemieckim, zdaniem Mackindera powstanie potęga zdolna zagrozić całemu światu. (Takie też złączenie zostało zaplanowane w pakcie Ribbentrop-Mołotow, a zrealizowane po 17 września.). Powstrzymać narodziny tej potęgi może istnienie na kluczowym obszarze pomiędzy Bałtykiem a Morzem Czarnym grupy wspierających się wzajemnie państw, która stanowiłaby swoistą przegrodę, blokującą Heartlandowi wyjście na Europę i uniemożliwiającą mu połączenie się z niemieckim ośrodkiem siły. Ten kluczowy obszar sam MacKinder nazywał „wrotami Heartlandu”, natomiast w tradycji polskiej jest on znany jako „pomost bałtycko-czarnomorski” lub po prostu Międzymorze (Intermarium)

A TERAZ ZADANIE DOMOWE: ZNAJDŹ ROSJĘ W GLOBALNYM GDP 2021

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane

Terror kanarów w Toruniu  (odsłon: 14968)

 Ilość odsłon:1901000