Propagandony Onetu obsrywają odważnego człowieka, który siedzi w więzieniu

Autor: Paweł Lechowski 11/19/2021 10:26:00 AM Ilość odsłon: 1538 Kategoria: Portal

 

Motto: Wielki bęben mocno huczy i nie wie, że jest pusty. (przysłowie malajskie)     

  Niemiecki portal polskojęzyczny Onet to część wojsk informacyjnych Rosji 

  Tendencyjny materiał polskojęzycznego Onetu o byłym prezydencie Gruzji Michale Saakaszwilim powiela przekaz gruzińskiego reżimu, który zainstalowała Moskwa po odejściu od władzy Saakaszwilego.  Teraz ten reżim wsadził byłego prezydenta do więzienia i nie dopuszcza do niego polityków z Zachodu, o czym niedawno mówiła w Tibilisi europosłanka  Anna Fotyga.  W tekscie o tytule ironicznym: "Misza Saakaszwili miał zbawić Gruzję. Teraz głoduje w więzieniu" specjalnie użyto takich terminów jak:  „zbawić Gruzje” , „tak przynajmniej twierdzą” oraz to co ma  dodatkowo ośmieszyć - zdrobnienie "dobrego"  imienia.  

                               niemiecki Onet twierdzi:  Rosja to sila pokojowa  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Punkt ciężkości przekazu został  przesunięty na rosyjską interpretację najnowszej historii Gruzji, przy czym Onet pisze: „Wybuchła wojna. Przegrana przez Gruzję.”  Czytelnik chciałby wiedzieć:  wojna z kim ? – z separatystami pisze Onet.  A Rosja gdzie ?  To siły pokojowe -  podkreśla Onet, ten wierny sługa propagandy Putina.  Z skąd my znamy  propschemat: złe państwo – dobrzy separatyści – nas tam nie ma ?  Gruzja, Ukraina, Mołdawia. Brawo Onet – będzie premia od Putina. 

 Charakterystyczne w propagandzie Onetu jest pominięcie słowa „adwokat”. Nie ma go w całym tekście. Były przywódca kraju. Wraca do Ojczyzny.  Nie boi się więzienia. Wie co go czeka. Reżim go nienawidzi i chce zabić. Jest gorzej niż za czasów Janukowicza, który wsadził do więzienia Julię Tymoszenko, byłą premier Ukrainy.

 Onet tak wtedy pisał:  

 "Tymoszednko głoduje i nie zgadza się na powtórkę wyborów"

 W środę adwokat Tymoszenko Ołeksandr Płachotniuk poinformował, że w związku z

ogłoszoną 29 października głodówką stan zdrowia jego klientki uległ znacznemu

pogorszeniu. Była premier, która pod strażą leczona jest z przewlekłego schorzenia

kręgosłupa w szpitalu w Charkowie, traci siły i nie podnosi się z łóżka - przekazał

obrońca.

 Różnica jest widoczna.

                                                       Onet w rosyjskiej grze 

 A teraz przekaz  „Rzeczpospolitej”

Lekarze poinformowali, że stan zdrowia Micheila Saakaszwilego jest krytyczny Prowadzący w areszcie głodówkę były prezydent Gruzji wymaga natychmiastowego przeniesienia do szpitala.

https://www.rp.pl/polityka/art19112921-micheil-saakaszwili-kontynuuje-glodowke-jest-w-stanie-krytycznym

Na koniec  przekaz ze źródła gruzińskiego (Google tłumacz): 

 Saakszawili pisze:

„Jeśli Stany Zjednoczone mi nie pomogą, będzie to straszny sygnał dla prozachodnich przywódców i mieszkańców regionu” – napisał Saakaszwili w oświadczeniu wydanym przez jego prawników.

 Saakaszwili pisze również, że był fizycznie maltretowany w więzieniu i zaciągnięty na ziemię. Więźniowie w więzieniu wywierają na niego również presję psychologiczną. „Władze odmawiają zabrania mnie do cywilnej kliniki, nie pozwalają mi korzystać z telefonu i stawić się we własnym sądzie” – napisał w apelacji trzeci prezydent.

 Saakaszwili pisze, że wrócił do Gruzji w październiku, przed wyborami lokalnymi, ponieważ widział, że „w Gruzji toczy się rosyjska gra i kraj odmawia przystąpienia do Unii Europejskiej i NATO”.

 https://www.pia.ge/news/msoflio/saakashvili-ashsh-s-dakhmarebistvis-mimartavs

   Mamy cały przekaz Onetu: osądzić człowieka zaocznie, a jak przyjedzie wsadzić do więzienia, izolować, czyli prawdziwa "rosyjska demokracja"  i sprawiedliwość w stylu Nawalnego. 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane

Terror kanarów w Toruniu  (odsłon: 11885)

 Ilość odsłon:1485551