Kiedy wybuchnie wojna z Rosją, czyli o tym jak Borrell przywiózł z Moskwy pokój

Autor: Paweł Lechowski 2/8/2021 3:52:00 PM Ilość odsłon: 1536 Kategoria: Portal

 Pamiętacie angielskiego gentelmana, który nie lubił wojny tak bardzo, że na rok przed wybuchem II wojny światowej nazwał pokojem kartkę otrzymaną od dyktatora i fuhrera narodu niemieckiego. Pan ten pokazując jakiś papier wołał "przywiozłem pokój na całe pokolenia". Tłumy Anglików wiwatują, entuzjam panuje także w Paryżu, choć może nie tak infantylnie jednolity jak w Londynie. Niemcy zajmują czeskie  Sudety. Pół roku później w marcu 1939 roku, Hitler prowokuje nowy kryzys czeski, doprowadzjąc do rozpadu Czechosłowacji. Słowacja pod księdzem Tiso, będącym z łaski Hitlera prezydentem tej marionetkowej republiki, odrywa się od swojej macierzy, zaś   Czechy i Morawy stają się protektoratem III Rzeszy. Wojska niemieckie wkraczają do Pragi. Następna w kolejności jest Polska, ale czy Francuzi będą umierać za Gdańsk ? 

   Arthur Neville Chamberlain  zapisał sie w historii jako  głupiec, który  ustępował fuhrerowi przez co  zachęcał go do dalszych aneksji. 

  

 

 

 

 

 

 

 

W miejsce Austrii mamy Gruzję, Czechy to Krym, a okopy w Donbasie to polski wrzesień 1939.

Rolę  pożytecznego idioty wziął na siebie niejaki Joseph Borrell (pisze się przez dwa r i dwa l).

   

 

 

 

 

 

 

Wstaw jego facjatę do zdjęcia poniżej i czekaj, równo za rok wybuchnie wojna z Rosją.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hitler miał idee "Lebensraumu" a Putin ma "Ruski mir". 

Rosja przygotowuje się do wojny na pełną skalę - opinia znanego rosyjskiego dysydenta Andrieja Piontkowskiego 

Imperium moskiewskie  zagarnęło Syberię tylko dlatego, że mogło ją  przymusowo zasiedlić  Ukraińcami i innymi rusinami. Bez Ukrainy i Białorusi  Moskowia nie utrzyma tego olbrzymiego terytorium. Nastąpi Wielki Geopolityczny Kolaps imperium, któremu zabrakło ekstensywnej inercji.       

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane

Terror kanarów w Toruniu  (odsłon: 10957)

 Ilość odsłon:1207894