Wczoraj Niemcy, dzisiaj naziści

Autor: Paweł Lechowski 4/21/2023 2:30:00 AM Ilość odsłon: 1487 Kategoria: Portal

 

 Jedną ze skandalicznych OPINII, które rozpowszechnia się się w mediach w celu zafałszowania historii jest zamiana "Niemców" na "nazistów". 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z wojennych  wspomnień Leopolda Tyrmanda, jako francuskiego  robotnika  w Moguncji:

W głośnikach buchnęło „Deutschland, Deutschalnd  über alles” Rozległ się szurgot odsuwanych krzeseł, wszyscy wstali. Twarz Gerdy przybrała wyraz niemieckiej oficjalności, poprawności i normalności, taki jaki trzeba, godny pochwały i tego aby figurować na okładce propagandowego pisma dla młodzieży.  Za chwilę zacznie śpiewać….

Rzeczywiście – gdzieś na sali się zrodził się śpiew. Piwoszom i drobnomieszczanom zabłysły oczy, sprężyły się kręgosłupy i stwardniały klatki piersiowe – poczuli się naraz gąsienicami mocarnego pojazdu na bezmiernym trakcie historii. Radio odegrało rolę sprzęgła, które przenosi atmosferę pola bitwy do cuchnącej codziennością knajpy. Śpiew runął na salę i wraz z nim wyrósł dookoła, jakby podtrzymując go, las rąk. Zewsząd sterczały ręce, wyciągnięte ramiona, wzniesione w hitlerowskim pozdrowieniu dłonie. 

Tego nie mogę zrobić ... a raczej nie mogę przestać być sobą  ... nie  ... nie ... . Stał prosto i niewzruszenie, trzymając ręce kurczowo przyciśnięte do boków. Naprzeciw niego Gerda śpiewała z wyciągniętym prosto przed siebie ramieniem.   

Zaczynają zwracać uwagę, już, już  unieś rękę, unieś rękę, bo w domu czekają .. będzie po wszystkim, wszystko na próżno … . A jeśli uniesiesz rękę, to dobrze, to w porządku… . Unieś rękę … .

Mam gdzieś Gestapo, szpiclów, Hitlera, wojnę, Rzeszę, Hymny, Gerdę,  tych drani tutaj, wszystko co ich !  Niech żyje wolność !, Ja walczę … .  śpiew się skończył , Trzeba działać – błyskawicznie  minął niebezpieczną strefę sąsiednich stolików, wyszedł z sali, minął hall i wypadł na ulicę.    

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane

Terror kanarów w Toruniu  (odsłon: 14427)

 Ilość odsłon:1782562