Leniwy nierób Mat-cyk przysługuje się putinowskiej Rosji

Autor: Paweł Lechowski 3/5/2022 3:39:00 PM Ilość odsłon: 1975 Kategoria: Portal

 W Częstochowie znajduje się jedyna w Polsce, znajdująca  się w granicach miasta, 300 metrowa  powojskowa sztrzelnica, która od wielu lat leży odłogiem, a mogłaby ona służyć szkoleniu ochotników na potrzeby obrony miasta, członków stowarzyszeń strzeleckich i AZS-u. Według opinii trenerów strzelectwa sportowego AZS, takich jak  Paweł Matyja i Alicja Ziaja -  wielokrotna reprezentantka Polski w strzelctwie sportowym,  także w strzelaniu długodystansowym na 300 m (strzelanie wojskowe oraz  ISSF) - naukę strzelctwa sportowego należy prowadzić wśród dzieci i młodzieży z tego względu, że młode osoby lepiej przyswajają umiejętności prawidłowego technicznie i bezpiecznego posługiwania sie bronią strzelecką. Młodzież może rozpocząć szkolenie od broni pneumatycznej, niemniej konieczne jest również szkolenie z broni palnej, a w tym celu niezbędne są strzelnice. To czym dysponują kluby strzeleckie w Częstochowie i okolicy trudno nazwać obiektami, na których można szkolić młodzież. Natomiast istnieje taki obiekt na Stradomiu, na terenach byłej jednostkl wojskowej, obecnie  TYLKO W CZĘŚCI  użytkowanej przez Szkołę Pożarniczą, a pozostała część leży w odłogiem w dyspozycji miasta.  Mamy więc w mieście ładny i dobrze  usytuowany obiekt,  który można bez większych problemów  dostosować do aktualnych przepisów prawa, a z pomocą dotacji ministerstwa obrony  nie byłby to znaczący koszt dla miasta. 

    Jednakże miasto  od bardzo wielu lat nic w tym kierunku nie robi. Pisząc miasto mam na myśli 1000 bez mała urzędników, budżet na 1,5 mld zł  oraz  włodarza - "leniwego nieroba"  przysługujacego się tym samym,  putinowskiej Rosji.   

  Budżet miasta  2021 roku zawieral wydatki na kwotę: 

 1 626 469 471 zł

 nie znalazła się w nim ani jedna złotówka na strzelnicę powojskową na Stradomiu (wycięcię drzew, zamontowanie kulochwytów). 

1000 zł  na obronność Częstochowy w 2021 roku poszukaj  miejskich rozrywek  

1000 zł  na obronność Częstochowy w 2022 roku poszukaj miejskich rozrywek  

     zapamiętaj tego Pana K.M. który od 12 lat  K...a  M...ć  nic nie zrobił dla obronności, poza tym, że doprowadził do ruiny  jedyną w kraju, 300 metrową powojskową strzelnicę,  znajdującą się na terenie miasta.  

   

 

 

 

 

 

 

 

Leżąca  odłogiem, 300 metrowa powojskowa strzelnica w granicach miasta, którego włodarzem  od 12 lat jest pan K.M. 

 

 

 

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane

Terror kanarów w Toruniu  (odsłon: 14427)

 Ilość odsłon:1782546