Rosyjskie ultimatum dla Ukrainy

Autor: Paweł Lechowski 2020-07-05 02:09:00 Ilość odsłon: 1340 Kategoria: Portal

 

   W tym tygodniu miała miejsce następująca sekwencja zdarzeń:   

Okopy na froncie ukraińsko-rosyjskim w Donbasie 

 • Rozmowy przedstawicieli "czwórki normandzkiej" na temat wojny w Donbasie, które odbyły się w piątek 3 lipca 2020r. w Berlinie  trwały 11 godzin i nie przyniosły rezultatów.

W sobotę prezydent Ukrainy Wołodymir Zełenski stwierdził, że „nikt nie może niczego żądać od Ukrainy, jesteśmy niezależnym krajem”.

Wtedy odzywa się senator Rosyjskiej Federacji Siergiej Cekow, który mówi tak:

„Ukraina jako państwo powstała dzięki Rosji. Jeśli Ukraina chce stać się demokratycznym i cywilizowanym państwem, musi przede wszystkim słuchać Rosji. W momencie zjednoczenia Ukrainy i Rosji w 1654 r., jeśli przejdziemy do historii, tylko niewielka część terytorium Ukrainy należała do ziem ukraińskich”.

                Po tym jak Rosja podporządkuje sobie Ukrainę przyjdzie czas na Polskę 


      Mamy w Polsce wybory prezydenckie. Dla Trzaskowskiego Polska jest dodatkiem do gospodarki niemieckiej. Po co  budować Centralny Port Komunikacyjny  skoro wystarcza lotnisko w Berlinie, kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną  jest niepotrzebny w sytuacji kiedy dobra Rosja od czasu czasu pozwala skorzystać z cieśniny Pilawskej.           W programie „Młodzież kontra” z 20 września 2015 roku Rafał Trzaskowski jako wiceminister spraw zagranicznych rządu PO przekonywał zaniepokojonych planowaną budową Nord Stream 2 młodych ludzi, że Nord Stream to porozumienie prywatnych firm i nie stoją za tym rządy.

     Nie ulega wątpliwości, że wybór  Trzaskowskiego - agenta wpływu i  „pożytecznego idioty” -  na prezydenta Polski byłby prawdziwym błogosławieństwem dla Rosji i  Niemiec.  

      Rosja nam zakomunikuje, że Polska była kiedyś jej częścią i "musi się jej sluchać", a Niemcy się z tym zgodzą, bo zmiana granic w Europie też jest im na rękę.  Niemcy, zwane Unią Europejską, już rządzą  w Polsce. Oczywiście nie robią tego jako naziści tylko to są unioniści, dla zmyłki nazwywani PO, a ich rządy mamy w senacie, Warszawie  i w kilku  dużych miastach.  

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęciej komentowane

Najczęściej czytane

Terror kanarów w Toruniu  (odsłon: 10013)

Komentarze

Nie napisano jescze komentarza do tej aktualności...

Dodaj komentarz

Podaj nick:
Data:

 Ilość odsłon:977520