Pandemia strachu w „Rzepie” czyli niemiecki informacyjno – terrorystyczny atak propagandowy

Autor: Paweł Lechowski 2020-04-04 17:48:00 Ilość odsłon: 531 Kategoria: Portal

Rzeczpospolita to  nowy organ  Goebbelsowskiego „Deutsche Rundschau in Polen”.

Gazeta nastawiona jest na prymitywny przekaz sloganów i opinii bez uzasadnienia.

Przykładem artykuł zamieszczony w „Rzeczpospolitej:  Niemiecka prasa o Polsce: „cyniczny spektakl” i „próba trwałego osłabienia demokracji” dla utrzymania władzy rządzący gotowi są zaryzykować zdrowie i życie tysięcy Polaków – komentują „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i „Sueddeutsche Zeitung”, będzie w przyszłości analizowany jako przykład agresji i manipulacji  ze strony środka masowego przekazu w warunkach pandemii.

W interesie Niemiec „Rzepa” jest nosicielem nieprawdziwego przekazu deformującego mózgi u ludzi i  sprzyjającemu sytuacji chaosu w polityce i gospodarce.    

Opinie dwóch  panów:   Reinhard Veser  z  „FAZ”  i    Florian Hassel   z „SZ” stały się takim  autorytetem politycznym, że „Rzepa” w ogóle nie zmieściła  przy nich krytycznego komentarza.

O tym, że taki komentarz był potrzebny możemy się przekonać dzieląc tekst owej agresywnej napaści na poszczególne zdania.

[Polska to kolejny po Węgrzech kraj UE, w którym dochodzi do próby wykorzystania pandemii koronawirusa, aby „trwale osłabić demokrację”.]

Brak przykładów, brak uzasadnienia.

[nie ma warunków do przeprowadzenia w Polsce wyborów prezydenckich w zaplanowanym terminie 10 maja]

Nie wiadomo o jakie warunki chodzi: czy to pogodowe, czy może prawne, czy też organizacyjne. W domyśle: Polacy są słabym narodem, mają polnische Wirtschaft i w ogóle  nie sprostają „warunkom”  bo zostało im jedynie  36 dni do wyborów.

[Dla tego celu z trudnym do zniesienia cynizmem  (władza) gotowa jest zaryzykować zdrowie i życie wielu tysięcy Polaków ]

Życie tysięcy Szwabów z Bawarii zaryzykowali Niemcy, kiedy otworzyli dla nich 15 marca  punkty wyborcze.

Proszę obejrzeć film i przeczytać artykuł. Ale w tym temacie Panowie Reinhard Veser  z  „FAZ”  i    Florian Hassel   z „SZ”  milczą.  Nie wiedzieć czemu „Rzepa” nie podaje w tym miejscu, że w Polsce odbędą się  wybory korespondencyjnie. 

https://www.merkur.de/bayern/kommunalwahl-coronavirus-bayern-warnung-2020-muenchen-gefahr-absage-soeder-entscheidung-zr-13570896.html

 [Jego porażka zakończyłaby przebudowę Polski w kierunku państwa autorytarnego, którą od pięciu lat prowadzi PiS. Jego reelekcja dałaby partii kolejne trzy lata bez wyborów . ]

Szkoda, że „Rzepa” nie podaje definicji państwa autorytarnego: Państwo autorytarne – państwo, w którym nie ma warunków do działania społeczeństwa obywatelskiego i realizacji idei samorządności. (wikipedia).

 [To że w kryzysowej sytuacji PiS wzbrania się przed pójściem drogą przewidzianą w konstytucji i popieraną przez opozycję, mówi samo za siebie” – dodaje komentator „FAZ”.]

To, że droga popierana przez opozycje jest uwzględniona w konstytucji, jeszcze nie oznacza, że jej zastosowanie na bezwzględne żądania opozycji będzie konstytucyjne. Nie ma bowiem potrzeby wprowadzania stanu wyjątkowego, ponieważ  w zupełności wystarcza stan epidemii. Wprowadzenie stanu wyjątkowego w państwie po to żeby przeprowadzić demokratyczne wybory  jest samo w sobie nielogiczne i autorytarne.    

 [ocenia, że „zgodnie z demokratycznymi standardami, polskie wybory prezydenckie 10 maja powinny zostać przełożone]

Jest wprost odwrotnie, demokratyczne zasady nie dają się pogodzić ze stanem wyjątkowym.  A wybory przeprowadzone korespondencyjnie są bezpieczne i demokratyczne zarazem.  

 [Jak dodaje, polska konstytucja przewiduje prostą drogę umożliwiającą przełożenie wyborów, jaką jest wprowadzenie stanu klęski żywiołowej.] 

Jest wręcz odwrotnie. Celem  wprowadzonego do konstytucji   „stanu klęski żywiołowej” nie jest  przekładanie wyborów, ale  przełożone wybory są tego skutkiem.    

 [Kaczyński i jego partner koalicyjny Jarosław Gowin „odgrywają cyniczny spektakl o możliwości wyborów korespondencyjnych i przedłużeniu kadencji Dudy poprzez zmianę konstytucji”.]

Skąd to wiedzą obaj panowie – nie wiadomo. Ale przedłużenie na trwale kadencji prezydenta na 7 lat bez możliwości reelekcji jest jakościowo oryginalną i najbezpieczniejszą koncepcją wyjścia z tej sytuacji. Pytanie - z jakich powodów polska opozycja broni się przed tym rozwiązaniem nie pada.

 [Wszystkie te manewry są sprzeczne z prawem, a przynajmniej nieprzyzwoite i mają tylko jeden cel: ukazanie polskiej opozycji, która z dobrych powodów broni się przed planami rządu, jako siły destrukcyjnej]

Pytanie: kto jest nieprzyzwoity i kto jest siłą destrukcyjną nie może być rozstrzygnięte bez uzasadniaenia. Jestem ciekaw jak Niemcy będą organizować swoje następne wybory i czy skorzystają wtedy z naszych doświadczeń. 

 Podsumowując:  wszędzie podane są jakieś opinie bez uzasadnienia, tak jakby „Rzepie” brakowało czasu antenowego na komentarz.

 Niemcom, którzy sami 15 marca  przeprowadzili u siebie normalne wybory z lokalami wyborczymi

Video: Kommunalwahl in Bayern am 15. März - So wird gewählt

a w Polsce są przeciwni wyborom korespondencyjnym chodzi o   podtrzymywanie w Polsce atmosfery strachu i chaosu politycznego jeszcze przez długie lata. Niemcy patrzą na nas z góry. W Polsce chcieliby mieć protektorat, ale  Polacy wyrzucili kreisleitera Tuska.   Zostały im tylko takie gadzinówki  jak  „ Rzeczpospolita Deutsche Rundschau in Polen”

Dla Rzepy źródłem tego agresywnego contentu było:  Źródło: Deutsche Welle.

Dla paru groszy "Rzepa" prostytuuje się w  służbie niemieckiego koncernu medialnego funkcjonującego według najlepszych wzorów rozprowadzania po świecie  Goebbelsowskiej propagandy.   

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęciej komentowane

Najczęściej czytane

Terror kanarów w Toruniu  (odsłon: 10013)

Komentarze

Nie napisano jescze komentarza do tej aktualności...

Dodaj komentarz

Podaj nick:
Data:

 Ilość odsłon:977473