Dzieci w miejsce stanu wojennego - przykład manipulacji niemieckiego Onetu

Autor: Paweł Lechowski 2018-12-13 09:41:00 Ilość odsłon: 1896 Kategoria: Portal

 

Manipulacja lidem (nagłówek i odpowiednia treść) w  niemieckim Onecie polega na wstawieniu  tematu:  "Dramat tysięcy dzieci...". w dniu 37 rocznicy wprowadenia stanu wojennego w Polsce (13.12.1981 r.).  Mamy przykryć stan wojenny dawajcie  dzieci - woła redaktor dnia niemieckiego Onetu !.  Na co dzień ONET jest propagandową tubą Niemiec używaną do urabiania opinii publicznej w Polsce.

Zauważmy, że jeszcze 30 lat temu takie fakty historyczne jak stan wojenny  i "Solidarność" media niemieckie mocno wykorzystywały do siania niepokoju w Polsce. Role były podzielone w następujacy sposób: NRD (wschodnie Niemcy) siała niepokój wspierając lewactwo  na Zachodzie, a RFN w postaci Axel Spirnger AG wspierał niepokoje na Wschodzie. Celem dalekosiężnym dla  Niemiec nie było obalenie komuny samo w sobie, ale wywołanie takiego  niepokoju i fermentu, w Europie, żeby oba państwa niemieckie mogły się ze sobą połączyć.   Ten niemiecki mechanizm polityczny zadziałał znakomicie.   

Dzisiaj niemiecka gadzinówka "zapomniała" o stanie wojennym. Dlaczego?  Bo dzisiejsze cele propagandy niemieckiej są podobne ale inne. Niemcom  chodzi o granice, tym razem o naszą granicę zachodnią. Widzimy wzajemne przyciągąnie się Niemiec z Rosją. W tym tandemie Niemcy  dają technikę, Rosja surowce. Razem  budują  Euroazjatycki sojusz przeciwko Ameryce  i Chinom. Mają obiecaną przez Rosje zgodę na zmianę granic z Polską, a silna  Polska będzię im w tym przeszkadzać. Więc znajdują  pożytecznych idiotów, którzy im zwasalizują państwo polskie, a potem zmienią granice  Polski  na zasadzie, że   "w Unii nie mają granic".   

Niemcy stały się tak silne, że istniejące instytucje europejskie nie gwarantują już równowagi w Europie. Zbliżenie Rosji i Niemiec budzi obawy o powstanie kondominium. Nacjonalistyczna polityka Niemiec i Rosji zmierza do nowego podziału Europy, w którym Niemcy odzyskają swoje dawne granice i odrodzi się dawna  Rosja.

   Niemieckie korporacje medialne są ściśle powiązane z władzą IV Rzeszy, która wykorzystuje TSUE do  popdporządkowania państwu niemieckiemu  naszej części Europy - koncepcja Mitteleuropy.  

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęciej komentowane

Najczęściej czytane

Terror kanarów w Toruniu  (odsłon: 9659)

Komentarze

Nie napisano jescze komentarza do tej aktualności...

Dodaj komentarz

Podaj nick:
Data:

 Ilość odsłon:905270