Wirtualna Polska jak ślepa kurwa, która oddaje się Rosjanom

Autor: Paweł Lechowski 2016-03-02 20:22:00 Ilość odsłon: 2640 Kategoria: Portal

 

Rosyjskie słowo  [blad’] oznacza kobietę, która zbłądziła  [zabłudiła], czyli kurwę.

Podam przykład na skurwienie Wirtualnej Polski.     

Jest nim tekst - MSZ Rosji: po II wojnie nigdy nie byliśmy zagrożeniem dla Polski.

Ruska propaganda w Wirtualnej Polsce w czystej postaci - pozbawiona jakiegokolwiek krytycznego komentarza, choćby historycznego. Przecież faktem jest, że w  październiku 1956  sowieckie czołgi szły na Warszawę.

W tym czasie kiedy Wirtualna Polska oddawała się Rosjanom portal informacyjny Interia na pierwszym miejscu zamieścił artykuł: "Rosja grozi wojną, bo Zachód nie przystał na to, co robi Putin". Oto fragment tego artykułu:

 "Tylko ślepy mógł wierzyć, że Rosja nie planuje ofensywy"

 Problem polega jednak na tym, że o takich przypadkach podobnie jak o Krymie mało kto już dzisiaj pamięta. - Wtedy Zachód - poza Polską - w ogóle nie zdawał sobie z tego sprawy i o tym nie mówił. W Tbilisi zaprotestował tylko prezydent Polski Lech Kaczyński wspólnie z przywódcami państw naszego regionu, być może ratując tym samym Gruzję. Zachód w tym czasie pertraktował ustami prezydenta Francji nie wyjście z Gruzji, nie zakończenie wojny, nie zostawienie w spokoju Gruzji, tylko uspokojenie Rosji. I koniec końców do uspokojenia czasowego doszło - przekonuje specjalista.

-  Pamiętajmy o tym, niecałe półtora miesiąca po wojnie pomiędzy wojną a Gruzją, gdzie tylko ślepy mógł wierzyć, że Rosja nie mogła mieć żadnych ofensywnych zamiarów, odbył się jak gdyby nigdy nic szczyt NATO-Rosja. Zachód wówczas był gotowy za wszelką ceną przymykać oczy i udawać, że nie wie i niczego nie rozumie, żeby tylko ugłaskać imperialną potęgę i mieć spokój. Okazało się, że to się absolutnie nie sprawdziło - dodaje.

 Rosjanie mają poniekąd do tego prawo, aby powtarzać swoje kłamstwa w myśl znanej zasady Goebbelsa, że "wielokrotnie mówione kłamstwo staje sie prawdą". W omawianym wypadku po stronie prawdy powinien był stanąć "polski" portal informacyjny. Jakby tego kurestwa było mało Wirtualna Polska zamieszcza na pierwszym miejscu materiał  Minister Waszczykowski sam strzela sobie w stopę”.

Chodzi w nim o atak na  polskiego ministra, który w związku z ambarasującym wydarzeniem, jakim było upublicznienie projektu opinii Komisji Weneckiej,  dał wyraz temu, że zostało nadużyte zaufanie, które Polska  pokładała w Komisji Weneckiej i Radzie Europy. Minister przypomniał, że ta procedura jest procedurą niejawną. W związku z czym Polska ma prawo czuć, że jej zaufanie, którym obdarzyła Radę Europy, zostało nadużyte.

 Z tym stanowiskiem Polski  zgodził się sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland.  Wydał on oświadczenie, w którym określił  przeciek ws. projektu opinii Komisji Weneckiej nt. zmian ustawowych w Polsce dotyczących Trybunału Konstytucyjnego jako "niefortunny" i wezwał, by zaczekać na ostateczną opinię Komisji. 

"Jest rzeczą niefortunną, że ten projekt opinii Komisji Weneckiej (...) przeciekł (do mediów), co było naruszeniem jego poufnego charakteru, i że obecne dyskusje oparte są na opinii wstępnej. Wzywam wszystkich, by zaczekali na ostateczną opinię, która ma być przyjęta podczas formalnej sesji Komisji Weneckiej, aby uniknąć niewłaściwego politycznego wykorzystania dokumentu" - napisał Jagland w oświadczeniu.

Dbanie o polskie interesy za granicą, wytykanie błędów jakie popełniają instytucje unijne, które nie są przecież demokratyczne wybierane, jest dla Wirtualnej Polski „strzałem w stopę”.   

Doprawdy pojąć nie mogę, dlaczego WP umieściło rosyjskie kłamstwa bez komentarza. Wytłumaczenie mam tylko jedno: sposób w jaki Wirtualna Polska interpretuje wydarzenia w Polsce i na świecie pozwala przypuszczać, że mamy do czynienia z rosyjskim agentem wpływu.

Wirtualna Polska to polskojęzyczny portal informacyjny na usługach ministerstwa spraw zagranicznych Rosyjskiej Federacji.

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęciej komentowane

Najczęściej czytane

Terror kanarów w Toruniu  (odsłon: 7307)

Komentarze

ter (13 września 2018 21:09)
całkowicie was popieram
ter (2 sierpnia 2018 20:55)
dziennikarze z WP to kapusie i kolaboranci tfu żygać mi się chce gdy czytam te czerwone szmaty

Dodaj komentarz

Podaj nick:
Data:

 Ilość odsłon:542999