Kiedy wybuchnie wojna z Rosją, czyli o tym jak Borrell przywiózł z Moskwy pokój

Autor: Paweł Lechowski 2021-02-08 15:52:00 Ilość odsłon: 715 Kategoria: Portal

 Pamiętacie angielskiego gentelmana, który nie lubił wojny tak bardzo, że na rok przed wybuchem II wojny światowej nazwał pokojem kartkę otrzymaną od dyktatora i fuhrera narodu niemieckiego. Pan ten pokazując jakiś papier wołał "przywiozłem pokój na całe pokolenia". Tłumy Anglików wiwatują, entuzjam panuje także w Paryżu, choć może nie tak infantylnie jednolity jak w Londynie. Niemcy zajmują czeskie  Sudety. Pół roku później w marcu 1939 roku, Hitler prowokuje nowy kryzys czeski, doprowadzjąc do rozpadu Czechosłowacji. Słowacja pod księdzem Tiso, będącym z łaski Hitlera prezydentem tej marionetkowej republiki, odrywa się od swojej macierzy, zaś   Czechy i Morawy stają się protektoratem III Rzeszy. Wojska niemieckie wkraczają do Pragi. Następna w kolejności jest Polska, ale czy Francuzi będą umierać za Gdańsk ? 

   Arthur Neville Chamberlain  zapisał sie w historii jako  głupiec, który  ustępował fuhrerowi przez co  zachęcał go do dalszych aneksji. 

  

 

 

 

 

 

 

 

W miejsce Austrii mamy Gruzję, Czechy to Krym, a okopy w Donbasie to polski wrzesień 1939.

Rolę  pożytecznego idioty wziął na siebie niejaki Joseph Borrell (pisze się przez dwa r i dwa l).

   

 

 

 

 

 

 

Wstaw jego facjatę do zdjęcia poniżej i czekaj, równo za rok wybuchnie wojna z Rosją.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hitler miał idee "Lebensraumu" a Putin ma "Ruski mir". 

Rosja przygotowuje się do wojny na pełną skalę - opinia znanego rosyjskiego dysydenta Andrieja Piontkowskiego 

Imperium moskiewskie  zagarnęło Syberię tylko dlatego, że mogło ją  przymusowo zasiedlić  Ukraińcami i innymi rusinami. Bez Ukrainy i Białorusi  Moskowia nie utrzyma tego olbrzymiego terytorium. Nastąpi Wielki Geopolityczny Kolaps imperium, któremu zabrakło ekstensywnej inercji.       

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęciej komentowane

Najczęściej czytane

Terror kanarów w Toruniu  (odsłon: 10013)

Komentarze

Jacenty (5 marca 2021 17:45)
"W miejsce Austrii mamy Gruzję, Czechy to Krym, a okopy w Donbasie to polski wrzesień 1939." Jakież to banalne. Od ponad 20 lat szczują nas na Rosję jakbyśmy byli najgłupszymi kundlami a tu jeszcze takie figury stylistyczne. A nie ciekawiej, a w każdym razie bardziej oryginalnie, żeby nie powiedzieć samodzielnie, było by poprowadzić analogię do: zniszczonego Iraku, obróconej w perzynę Libii, zdemolowanej Jugosławii - pozbawionej przez napaść hegemona swej prowincji, do tych wszystkich kolorowych rewolucji i majdanów, po których kamień na kamieniu nie został niekiedy, do........Było by co jeszcze pisać, tylko po co? Na współczesnych nazistów i tego wystarczy.

Dodaj komentarz

Podaj nick:
Data:

 Ilość odsłon:977472